Jak dobrze się znamy i co nas łączy?

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Jak dobrze się znamy i co nas łączy?

Jak dobrze się znamy i co nas łączy?

„Jak dobrze się znamy i co nas łączy”, to tytuł pięciogodzinnego projektu, który realizowały klasy I i II. Głównym celem tego projektu było wzajemne poznanie się, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, wypowiadania swoich opinii, znajomości samego siebie.

Zaczęliśmy od wywiadu w parach, podczas którego uczniowie zbierali jak najwięcej informacji o koledze, koleżance. Potem rysowaliśmy portrety twarzy rozmówcy, które przyklejaliśmy do modelu sylwetki. Gotowe sylwetki wszystkich uczestników

powiesiliśmy w kolejności od najmłodszego ucznia klasy I do najstarszego ucznia klasy II.

Jednym z ciekawszych momentów projektu było losowanie imion uczestników zajęć i odnalezienie ich modeli, a potem opowiedzenie o tej osobie jak najwięcej patrząc na rysunki, które zostały narysowane w trakcie przeprowadzania wywiadu.

W ramach projektu ćwiczyliśmy również nasze umiejętności matematyczne: sprawność rachunkowa, mierzenie, porównywanie.

Na zakończenie projektu szukaliśmy cech wspólnych dla każdej  grupy i cech  indywidualnych, wyjątkowych.

Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Czy możemy dobrze razem działać i coś wspólnie osiągać? W jakim stopniu to, że każdy jest inny pomaga nam, a w jakim przeszkadza? Jak i do czego możemy wykorzystać cechy indywidualne we wspólnym działaniu?