Geocaching-wędrując liczymy

Jesteś tu: » Strona startowa » Wielka Mała Szkoła » Geocaching-wędrując liczymy

Geocaching – wędrując liczymy

Geocaching to zabawa terenowa polegająca na szukaniu i ukrywaniu skrytek (keszy) pod odpowiednimi koordynatami GPS w miejscach ciekawych turystycznie bądź geograficznie. Brzmi to skomplikowanie, ale jest przede wszystkim rozwijającą zabawą zbliżoną do polowania na skarby.

Dzieci ze Szkoły we Włodowicach po zapoznaniu się z ideą geocachingu ruszyły na szlak by odnaleźć kesze w Górach Sowich, Bystrzyckich i najbliższych nam Wzgórzach Włodzickich. Gdy już wiedzieliśmy jak szukać, przyszedł czas na założenie własnych skarbów w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Szlak przmierzaliśmy pieszo, a także rowerami. Na mapę międzynarodowej społeczności nanieśliśmy miejsca takie jak Zamek Sarny, Góra Wszystkich Świętych, kapliczki wokół Nowej Rudy i Włodowic oraz ruiny dawnego schroniska pod Włodzicką Górą.

Uczniowie po projekcie potrafią obsługiwać się mapą tradycyjną i elektroniczną, przeliczać kilometraż trasy, sprawdzać dokładną pogodę na wykresach ICM, podążać szlakiem turystycznym, zlokalizować się w terenie czy rozpalić ognisko. Ponad dwadzieścia godzin dobrej zabawy to jednak najbardziej wymierny efekt naszych działań. Zachęcamy do pobierania na telefony aplikacji geocaching.com i ruszania w podróż po okolicy, Polsce i świecie.