Wiejskie Muzea Dziecięce

Jesteś tu: » Strona startowa » Wiejskie Muzea Dziecięce

Od września 2015 roku nasi piątoklasiści uczestniczą w projekcie „Wiejskie Muzea Dziecięce”. Jego głównym celem jest zainteresowanie osób mieszkających w małych miejscowościach Dolnego Śląska ofertą muzealną oraz przeciwdziałanie stereotypom obecności kultury tylko i wyłącznie w miastach. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej uzyskał najwyższą ocenę spośród ponad 1200 wniosków z całego kraju. Jego realizacja stała się możliwa dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, który służy ułatwianiu korzystania z dziedzictwa kulturowego. Partnerami projektu są: Narodowe Centrum Kultury, Uniwersytet Wrocławski, Centrum Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Wrocławia, Muzeum Współczesne Wrocław oraz Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Dzieci uczestniczą w wycieczkach do różnych muzeów oraz biorą udział w warsztatach dotyczących muzealnictwa. Gromadzą również artefakty związane z regionem, uczą się jak je opisywać i prezentować. Projekt zakończy się w grudniu wernisażem wystawy, którą przygotują dzieci.

20 grudnia miało miejsce podsumowanie projektu WIEJSKIE MUZEA DZIECIĘCE, które odbyło się w formie wernisażu w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej.

Wernisaż
czytaj więcej

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, utworzone na terenie dawnej kopalni „THOREZ”, było celem naszej ostatniej wycieczki. 

W Centrum Nauki i Sztuki
czytaj więcej

29 października znów odwiedziliśmy Wrocław. Poznaliśmy kolejne muzeum - Współczesne, które mieści się w budynku, potocznie zwanym „okrąglakiem”- pamiętającym czasy wojenne,  kiedy to służył za schron. 

W Muzeum Współczesnym
czytaj więcej

We wrześniu odbyła się pierwsza wycieczka do wrocławskiego Muzeum Uniwersyteckiego.

W Muzeum Uniwersyteckim
czytaj więcej

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl