m-Potęga

Jesteś tu: » Strona startowa » m-Potęga

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha we Włodowicach biorą udział w programie grantowym mPotęga realizując projekt "Matematyka się ukrywa, a jej odkrywanie pozwala nam rozumieć i odkrywać świat". Projekt ma za zadanie zaprezentowanie istotności matematyki w życiu codziennym, a przede wszystkim w prowadzeniu biznesu. Przewidziane są liczne zajęcia, które będą dotykały rzeczywistego funkcjonowania biznesu. Zaproszeni zostaną  goście z różnych branż, którzy pomogą  wykonać część praktyczną zajęć. Zajęcia zostaną uzupełnione o zadania matematyczne. W projekcie weźmie udział 50 uczniów klas 4-6. Projekt realizowany jest pod patronatem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego WŁODZICA oraz partnera strategicznego - mFundacji prowadzonej przez mBank.

W październiku nasi uczniowie realizowali kolejny etap projektu mPotęga pt."Zbudujmy matematyczny świat, a zajdziemy wysoko." Październikowe zajęcia to rozbudowa, precyzowanie i uszczegóławianie naszego kartonowego miasta.

Budujemy miasto
czytaj więcej

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Włodzica wraz ze Szkoła podstawową im św. Wojciecha   po raz drugi realizują projekt matematyczny mPotęga. W tegorocznej edycji uczniowie wraz z opiekunami p. Marzeną i p. Anią postanowili zbudować kartonowy świat zgodnie z matematycznymi zasadami.  Projekt pt. „Zbudujmy matematyczny świat, a zajdziemy wysoko” rozpoczął się wraz z nowym rokiem szkolnym. 

Kartonowy świat
czytaj więcej

W miesiącu grudniu projekt mPotęga realizował cel przybliżenia uczestnikom projektu biznesu budowlanego. Zajęcia rozpoczęliśmy standardowo od stworzenia mapy pomysłów na biznes budowlany. Budowaliśmy wieżę skojarzeń i doświadczeń jakie dzieci mają w związku z pracami remontowo - budowlanymi. Szukaliśmy matematyki, która jak zawsze ukrywa się w świecie farb, kafelek, gładzi.

Malowana m-Potęga
czytaj więcej

W miesiącu Listopadzie projekt mPotęga wszedł w fazę Konstruktorską.

Mali konstruktorzy
czytaj więcej

W miesiącu październiku projekt mPotęga wszedł w fazę Biznesu-Krawieckiego.

Krawiecki m-Biznes
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl