English Teaching Activities

Jesteś tu: » Strona startowa » English Teaching Activities

 „Learn real English and conquer the world” to tytuł nowego projektu, który będzie realizowany w Zespole Edukacyjnym Włodowice.

Od września 2014 do grudnia 2015 we Włodowicach dzieci będą korzystały z nowej możliwości nauki j. angielskiego.  Nasz wniosek w KONKURSIE  SMALL GRANTS 2014
w ramach English Teaching Activities Programu English Teaching, którego autorem  i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a operatorem krajowym Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, otrzymał prawie 16 000 zł dofinansowania na prowadzenie zajęć z dziećmi. Zaplanowane są cykliczne spotkania, których celem będzie przede wszystkim osłuchiwanie się z naturalnym językiem angielskim i doskonalenie umiejętności komunikacyjnych uczniów. Przedszkolaki na zajęciach  pt. „Opowiem ci bajkę” będą  korzystały z bajek w języku oryginalnym, a do współpracy w nauce zostaną zaproszeni rodzice, dla których będą zorganizowane warsztaty.  W szkole podstawowej grupa chłopców będzie uczestniczyła w zajęciach „Słucham i rozumiem - męskie wyzwania” a chętne dzieci będą prowadziły korespondencję w języku angielskim z kolegami z innych krajów w ramach modułu „All about my friend”. Dla gimnazjalistów przewidziane są zajęcia rozwijające umiejętność słuchania i komunikację w oparciu o filmy i  piosenki a także rozmowy przy użyciu SKYPE. W sierpniu 2015 odbędzie się kolejny obóz językowy, tym razem planowany w Bieszczadach. Ważnym elementem projektu będą 3 spotkania nauczycieli j. angielskiego mające na celu wymianę doświadczeń na temat sposobów skutecznego rozwijania umiejętności komunikacyjnych uczniów. Chętnych nauczycieli zapraszam do współpracy.

Urszula Bieda ubieda@op.pl

W czerwcu uczniowie klas I-VI zakończyli projekt English Teaching Activities  2016/2017. Jego fundatorem była Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a operatorem krajowym NIDA (Nidzicka Fundacja Rozwoju).

Podsumowanie  English Teaching Activities 2016/2017
czytaj więcej

W nowym roku szkolnym uczniowie szkoły podstawowej mają okazję po raz kolejny uczestniczyć w ścieżce English Teaching Activities. Program został stworzony przez Polsko Amerykańską Fundację Wolności, a jego głównym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

English Teaching Activities 2016-2017
czytaj więcej

16 maja z pewnością pozostanie w pamięci uczniów gimnazjum. Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest fundatorem Programu English Teaching. Nasi uczniowie do tej pory uczestniczyli w dwóch edycjach tego projektu.Poniżej zamieszczamy list, który otrzymaliśmy po wizycie p. Douglasa Ades i p. Elżbiety Dec.

Wizyta p. Douglasa Ades
czytaj więcej

Mimo skróconego czasu dzieci w grudniu poznały 3 wierszyki: ”World”,„Lemons are not red” „Do you want  to be my friend?” Określały kolory różnych przedmiotów  i czynności wykonywane przez zwierzęta. Uczyły się o myszce , której nie łatwo było znaleźć przyjaciela.

Krótki grudzień
czytaj więcej

Dzieci w  przedszkolu  poznały historię bardzo głodnej gąsienicy „The very hungry caterpillar”. 

Listopadowe ćwiczenia, gry i zabawy
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Galerie

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl