English Teaching

Jesteś tu: » Strona startowa » English Teaching

Szkoła we Włodowicach uczy j. angielskiego efektywnie

Umiejętność posługiwania się j. angielskim  jest uważana za bardzo cenną w naszych czasach.  W poszukiwaniu metod skuteczniejszej nauki tego języka, Szkoła Podstawowa  im. św. Wojciecha we Włodowicach przystąpiła  do konkursu grantowego w ramach programu English Teaching,  Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. W dniu 20 sierpnia ogłoszono wyniki i otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego od IX 2012 do XII 2013 , pod  nazwą „Rodzice i nowoczesne technologie – sprzymierzeńcami w efektywnej nauce j. angielskiego.”  Dzięki  pozyskanym środkom uczniowie klas I-III będą uczestniczyć w zajęciach teatralnych i spotkaniach rozwijających sprawność komunikacji poprzez zabawę .   Dla rodziców tej grupy, ale także dla wszystkich chętnych, odbędą się   warsztaty na temat tego, jak w prosty sposób zachęcać dziecko do nauki języka w domu i jak rodzic może "otaczać" je językiem angielskim po zajęciach szkolnych. Możliwość prezentacji krótkich przedstawień teatralnych i mini-scenek przed rodzicami i dziadkami z pewnością  zachęci dzieci do nauki.

Zajęcia dla klas IV-VI nie będą miały nic wspólnego z typowymi lekcjami. Będziemy rozmawiać z rówieśnikami z Wielkiej Brytanii przy pomocy internetu, zaprojektujemy dla swoich rodzin wycieczkę na Wyspy Brytyjskie.  Przygotujemy scenariusze warsztatów filmowych i pojedziemy z wizytą do kolegów  z innych szkół. W sierpniu następnego roku  przewidziany  jest wyjazd wakacyjny w Pieniny z native speakerem.

 

                                                                                                Urszula Bieda

 

Kliknij TUTAJ

Ponieważ zdecydowana większość obozowiczów czuła się jako tako, zdecydowaliśmy, że możemy zwiedzić Biskupin.

Letnia Akademia Języka Angielskiego 2014 - dzień dziesiąty
czytaj więcej

Ósmy dzień naszego obozu rozpoczął się obiecująco. Pisaliśmy dzienniczki potem była zabawa, która miała aktywizować nasze mówienie.

Letnia Akademia Języka Angielskiego 2014 - dzień ósmy i dziewiąty
czytaj więcej

Dzień siódmy był bardzo udany, ponieważ mieliśmy dużo czasu i nie jechaliśmy na żadną wycieczkę. 

Letnia Akademia Języka Angielskiego 2014 - dzień siódmy
czytaj więcej

Dzisiejszy dzień spędziliśmy w Toruniu. Po długiej podróży z ośrodka nareszcie dotarliśmy do celu. W planach mieliśmy pójść do Muzeum Piernika,  zwiedzić miasto, a na koniec udać się do Planetarium. 

Letnia Akademia Języka Angielskiego 2014 - dzień szósty
czytaj więcej

Dzisiejszy dzień przebiegł szybko, wręcz za szybko. 

Letnia Akademia Języka Angielskiego 2014 - dzień piąty
czytaj więcej

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl